Wiedźmin: Gra przygodowa

Wiedźmin Gra przygodowa

Na grę planszową Wiedźmina czekało wiele graczy. Wielu z nich miało obawy, że dostaną marną karciankę, która zdawała się pojawić już wcześniej w innych wersjach na rynku. Za wydanie gry odpowiada Fantasy Flight Games. W pudełku dostajemy mapę świata, żetony, sporo kart, kostki a także 4 figurki bohaterów wykonane z plastiku. Samo wykonanie jest bardzo solidne, a figurki zaprojektowane na wysokim poziomie.

Przemyślana została także oprawa graficzna samych kart, która nie powinna nikogo zanudzić ani zawieść. Ilustracje są bogate w krajobrazy i sceny z gier komputerowych. W grze każdy gracz ma za zadanie objąć kontrolę nad jedną z postaci: Yarpenem Zigrinem, Triss Merigold, Jaskrem, lub Geraltem z Rivii. Główny cel to zdobycie jak największej liczby punktów. Te z kolei otrzymujemy za wypełnianie najróżniejszych zadań, a także zabijając potwory, które pojawiają się na naszej drodze. Po wybraniu dwóch kart z przypisanymi zadaniami wybiera się jedną, która będzie zadaniem aktywnym. Aby ukończyć zadanie należy spełnić wszelkie warunki oraz dwa zadania dodatkowe.

Każdy z graczy po kolei wykonuje swoje zadania. W kolejce gracz wykonać może 2 akcje, a ich wybór musi zaznaczyć za pomocą żetonu. Można wykonać akcję podróży, która umożliwia przemieszczanie się po kilku lokalizacjach. Między nimi wytyczone są drogi, a podróżnik może przesunąć swą figurkę po jednej lub dwóch wytyczonych drogach. Po zakończeniu naszej wycieczki utrzymać można żetony z lokalizacji, w której się znaleźliśmy.

Kolejną akcją, jaką mamy to wyboru jest śledztwo, które wywołać może różne skutki. Możemy uzyskać żetony bądź rozpocząć dodatkowe zadanie. Inne zaś mogą zaszkodzić i śledztwo nie zostanie zakończone pozytywnie. Przeciwieństwem tej akcji jest rozwój, który pozwala na uzyskanie stałych zdolności gracza. Zwiększona może zostać na przykład siła, która przyda się w walkach. Odpoczynek to akcja pozwalająca na usunięcie z talii ran, które nabywamy podczas walk, śledztwa a nawet przez los. Wygrać grę ma osoba, która zdobyła największą liczbę punktów. Reguły gry są bardzo przejrzyste i nie należą do trudnych, a zły los bardzo często spotyka każdego z graczy.

Zdarzenia są całkowicie losowe – niektóre mogą naprawdę zaszkodzić naszej postaci, podczas gdy inne nie uczynią nic szkodliwego. Atmosfera gry jest bardzo klimatyczna i pozwala przenieść się w inny świat na czas gry. Postacie są bardzo zróżnicowane i na pewno docenią to fani tej serii. Gra może być monotonna dla graczy, którzy oczekują tutaj czegoś więcej, niż zwykłej, przygodowej gry. Jeśli jednak nam to nie przeszkadza, śmiało możemy po nią sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *