Santorini to tak naprawdę gra logiczna

Santorini

Santorini, z pozoru klocki i ilustracje, to tak naprawdę gra logiczna. Najlepiej, jeśli gramy w nią w dwie osoby. Za grę odpowiedzialne jest wydawnictwo Roxley Game Laboratory. Większość pudełka to plastikowe klocki, które podczas gry wznosimy na kolejne piętra naszych budynków. Każde elementy różnią się od siebie, co jest dużym plusem gry. W pudełku znajdziemy również figurki robotników, a cała plansza wygląda bardzo imponująco i sprawia dobre wrażenie.

Ważnym elementem są tutaj karty bogów, które wprowadzają nam specjalne umiejętności. Ilustracje są bardzo ładne: postacie uśmiechnięte, niczym z kreskówki z podkreślonymi atutami zaciągniętymi z mitologii. To po prostu bardzo ładna gra. Pudełko ozdobione zostało równie pięknym rysunkiem, który przyciąga młodszych. Elementy znajdujące się w środku kojarzą się raczej z zabawkami aniżeli z planszówką dla dorosłych. Gdy na konstrukcji zaczynają pojawiać się białe domki, cała gra staje się niesamowita pod względem estetycznym. Każdy element idealnie współgra z innym. Możemy czerpać przyjemność z gry pełnymi garściami.

Rysunki na kartach są bardzo urokliwe i z pewnością wzruszą bądź zachwycą niejednego gracza. Zasady rządzące grą są bardzo proste. Musimy wyprowadzić jedną z naszych figurek na trzecie piętro naszej budowli. Gra przebiega szybko i sprawnie, a cały mechanizm nią rządzący jest łatwy do zapamiętania. Możemy zmieniać liczbę pięter: zeskoczyć na niższe oraz wskoczyć na wyższe.

Na samym pudełku znajdziemy informację, że możemy nauczyć innych gry w dosłownie 30 sekund. Zasady są faktycznie proste i nikt nie powinien mieć żadnych problemów z jej zrozumieniem. Bez problemu możemy więc zaciągnąć do zabawy nasze dzieci, lecz także dorosłych. Instrukcja wszystko doskonale wyjaśnia i to do niej powinniśmy sięgać w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości. Nie ma tutaj jednak miejsca na jakąkolwiek losowość.

Rządzi tutaj logika i to ona zadecyduje o tym, kto zwycięży pojedynek. Niech nie zwiedzie więc nas ten sielankowy, melancholijny wygląd, bowiem trochę trzeba się tutaj namęczyć, aby ostatecznie dojść do zwycięstwa. Podsumowując, Santorini to gra bardzo wciągająca, ciekawa, oryginalna i z pewnością wyróżniająca się. Absolutny mus dla fanów planszówek – po prostu trzeba ją mieć, i tyle. Jeśli szukamy gry na niedzielne popołudnia, tutaj również spełni ona swoją rolę. Gra dla amatorów? Oczywiście. Jednak osoby doświadczone, które wiedzą, czego od gier oczekują, mogą się tutaj zawieść i to im odradzany jest ten zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *