5 najlepszych gier zręcznościowych

Labirynt magnetyczny

Brzydka pogoda, zimno, deszcz za oknem. Dzieci się wtedy straszliwie nudzą i szukają rozrywki w postaci telewizji czy gier komputerowych. To niezbyt dobry nawyk, zamiast tego rodzice powinni zainteresować najmłodszych grami planszowymi. Oto 5 najlepszych gier zręcznościowych obok których żadne dziecko czy nastolatek pewnością nie przejdzie obojętnie.

1. Domino gigant – świetna zabawa kształtująca zręczność dla całej rodziny, bez ograniczeń wiekowych ( dzięki swoim rozmiarom pojedyncze kostki domina nie stwarzają większego zagrożenia nawet dla najmłodszych członków rodziny). Domino całkowicie wykonane jest z drewna, a na każdej z kostek znajduje się jakaś postać małego i uroczego zwierzątka. Zabawa polega na tym, by kostki doina ustawione były pochylnie w różnych kombinacjach tak, by finalnie uzyskać można było ”efekt domina”. Zabawka tra posiada wszystkie europejskie certyfikaty bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Farby, jakich użyto do malowania kostek sa całkowicie bezpieczne dla życia i zdrowia najmłodszych.

2. CHAOS W POKOJU DZIECIĘCYM to gra zręcznościowa dla 2-6 osób w różnym wieku. Jak to bywa nie tylko w grze, ale i życiu codziennym po całym pokoju rozsypanych jest mnóstwo rzeczy. W grze za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest skrzat imieniem Chaos. Wygrywa ten gracz, który znajdzie jak najwięcej poszukiwanych rzeczy ( ich lista znajduje się na 48 kartach dołączonych do pudełka z grą).

3. CIASTECZKOWY POTWÓR to gra na czas, spryt i szybkość. Zabawa polega na wyłowieniu kulki o kolorze jaki znajduje się na wcześniej wylosowanej karcie ( do tego celu wykorzystuje się specjalną, drewnianą łyżkę). Jeśli misja się powiedzie, gracz otrzymuje kartę z torem. Im więcej takich kart tym większe szanse na wygraną.

4. Labirynt magnetyczny to gra przeznaczona głowie dla grupy wiekowej do 10 lat. W labiryncie znajdują się kolorowe kulki, które trzeba doprowadzić na odpowiednie miejsca przy użyciu drewnianego patyczka z magnesem. Idealnie ćwiczy to precyzję, zręczność, refleks i przede wszystkim cierpliwość.

5. Rzutki to gra sprawdzająca celne oko poszczególnych graczy. Na rynku dostępnych jest wiele gier tego typu zawierających duże, kolorowe i tematyczne plansze. Gry są bardzo bezpieczne dla najmłodszych bowiem zawierają piłeczki z rzepami, które należy rzucić, tak by trafić w jak najlepiej punktowane miejsce. Im bardziej wartościowe tym poziom trudności wzrasta. Wygrywa ten grac, który po ustalonej wcześniej liczbie kolejek zbierze najwięcej punktów. Wybierając odpowiednie dla dzieci rzutki warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one europejski certyfikat jakości oraz bezpieczeństwa. Gra nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *