5 najlepszych karcianek MMO

źródło: eu.battle.net

Dostępnych jest wiele gier MMO, które powstały na podstawie popularnych karcianek. Jak wybrać, te które zadowolą nawet najbardziej wymagających graczy? Oto 5 gier, które posiadają najlepsze opinie.

1. Fantasy Rivals – gra obsadzona w świecie fantasy. Pozwala na budowanie skomplikowanych strategii, kolekcjonowanie unikatowych talii kart. W trakcie gry rozwijamy naszego bohatera, który bierze udział w kolejnych kampaniach. Zdobywane złoto pozwala na dalsze budowanie historii, taktyki i bonusów. Dodatkowe warianty dostępne po dokonaniu mikropłatności. Gra przewiduje kilka trybów rozgrywek – treningowe, z udziałem innych graczy i ligi.

2. Hearthstone: Heroes of Warcraft to gra stworzona przez platformę Blizzard. Zgodnie z opiniami na forach ma status prawie legendarny. Obsadzona w świecie Azeroth, z możliwością wyboru jednego z 9 postaci. Dostępna jest w kilku językach, m. in. po polsku. Wspomnę w tym miejscu, że gracze bardzo lubią tę wersję językową, chwalą tłumaczenie i dubbing. Kolekcjonujemy kolejne karty tworząc swoją unikatową talię i rozwijając naszego bohatera. Gra posiada głębię i wiele scenariuszy. Pozwala na budowanie skomplikowanych strategii. Odblokowując kolejne etapy gry możemy korzystać z możliwości walk na Arenie (lub jeżeli zapłacimy za to). Wiele rozwiązań fabularnych dostępnych jest po dokonaniu mikropłatności. Jeżeli jest to nasz pierwszy kontakt z tą grą mamy do dyspozycji rozbudowany samouczek i podpowiedzi w trakcie gry. Gra dostępna w wersji mobilnej na Androidzie.

3. Magic Duels: Origin jest to adaptacja gry karcianki Magic: The Gathering. Oferuje rozbudowany świat z różnymi wariantami potyczek. Kolejne karty zdobywamy w ciągu trwania gry lub możemy je kupić. Dla początkujących został przygotowany rozbudowany samouczek, kampanie, które mają przygotować do dalszych gier i wprowadzać do świata, a także podpowiedzi w trakcie gry (np. jaka karta powinna zostać wykorzystana). Gra stworzona przez platformę Wizards of the Coast.

4. The Elder Scrolls miała być odpowiedzią na Skyrim. Oczekiwania były wielkie. Mamy do dyspozycji unikatowy świat, w którym walczymy z Księciem. Wybieramy frakcję i ścieżkę rozwoju bohatera, wypełniamy liczne misje. Kolejne badania pojawiają się wraz z eksploracją mapy. Tło fabularne jest bardzo bogate co dla niektórych jest wadą. Zarzucają grze, że jest zbyt rozbudowana i zbyt skomplikowana, poszczególne misje nie są jasne. Twórcy tak bardzo chcieli uciec przed schematami, że dla wielu osób schematy gry są niezrozumiałe. Mimo tego gra ma wspaniałe recenzje i jest doceniana przez fanów.

5. Faeria to debiut małego studia. Łączy karciankę ze strategią, dostępne są 3 tryby gry. Zawiera oczywiście karty, czary i wiele ciekawych rozwiązań. Fani liczą na dalsze udoskonalenia jednak jak na debiut nowego studia wypada bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *