Recenzja gry “Gra Pomyłek”

Gra Pomyłek

,,Gra Pomyłek” jest to karciana gra quizowa, w której co ciekawe, nie zawsze celem jest udzielenie właściwej odpowiedzi na dane pytanie. Niekiedy bywa tak, iż trzeba udzielić wyłącznie nieprawdziwej odpowiedzi, bo tylko wówczas, dostaniemy punkt.

Jeden z graczy trzyma konkretną talię kart i czyta dane pytanie. Następnie, ta osoba odsłania rewers kolejnej karty, na którym są narysowane przeróżne symbole (między innymi figura geometryczna, postać, słowo). Figury geometryczne wyżej wymienione są w kolorze czerwonym lub zielonym.

W przypadku zielonej karty, należy odpowiedzieć prawidłowo na zadane wcześniej pytanie. Jeżeli karta będzie koloru czerwonego, to wówczas odpowiedź musi być błędna.

Warto również wiedzieć, iż punkt dostaje się wyłącznie wtedy, gdy udzieli się właściwej odpowiedzi, w zależności od danego koloru (zielonego lub czerwonego) na odwrocie karty. Warto również wiedzieć, iż jeśli odpowiedź na dane pytanie będzie niepoprawna, niepełna lub też w inny sposób nieprawidłowa, to wówczas gracz dostaje punkt ujemny.

Trzeba również wiedzieć, iż szansę na punkt dostaje pierwsza osoba, która to dokona odpowiedzi, oczywiście prawidłowej. Trzeba więc z jednej strony rozważnie podchodzić do wyrywania się z odpowiedziami, jednak z drugiej strony te punkty trzeba zdobywać, więc nie można cały czas siedzieć i milczeć.

W tej grze trzeba po prostu ryzykować. ,,Gra Pomyłek” jest naprawdę ciekawa oraz interesująca. Daje ona mnóstwo radości i satysfakcji z prawidłowej odpowiedzi. W taką grę powinno grać około cztery osoby, gdyż jeśli jest ich więcej to robi się niepotrzebne zamieszanie. Wyżej wymieniona gra charakteryzuje się następującymi cechami, takimi jak:

  1. jest to lekka oraz przyjemna gra,
  2. trudność pytań nie jest zbyt wysoka,
  3. gra nadaje się w sam raz na imprezę albo spotkanie ze znajomymi,
  4. ciekawa i interesująca,
  5. ładna kolorystyka kart i czytelność pytań,
  6. wymaga logicznego myślenia,
  7. łatwe zasady gry, zrozumiałe dla wszystkich,
  8. świetna zabawa dla wszystkich uczestników gry.

Ocena redakcji: 7/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *