Sushi Go! Czas na sushi!

Sushi-Go

Popularny producent gier towarzyskich stworzył grę dla wielbicieli sushi. Gra karciana Sushi go! wykorzystuje znaną już graczom technikę dobierania do siebie kart. Gra polega na stworzeniu najlepszej kombinacji sushi z dostępnych składników (kart). Do tworzenia swojego sushi zaprosić można od 2 do 5 osób w wieku od 8 lat. Czas trwania gry to około 15 minut.

Jak grać w Sushi Go!?

Gra jest stosunkowo łatwa.Wszyscy gracze dostają taką samą liczbę kart, która zależna jest od ilości uczestników. Każdy wybiera jedną kartę i resztę w lewo. Kiedy gracze mają kartę przed sobą należy ją odkryć, dzieje się tak póki zawodnicy nie pozbędą się wszystkich kart. Po skończonej rundzie podliczamy punkty każdego z zawodników i zaczynamy kolejną rundę. Gracz posiadający największą ilość punktów, po trzeciej (końcowej) rundzie, wygrywa. Każda z kart jest osobno punktowana.

Do gry dołączona jest instrukcja  w formie małej książeczki posiadająca 12 stron – ma dużo obrazków i opisów kart. Gra dedykowana jest dla rodzinnych rozgrywek, pomimo swojej prostoty jest bardzo fajna i absorbuje każdego gracza. W talii kart znajdują się karty Puddingi, które punktowane są na koniec rozgrywki, dają graczowi 6 punktów za jedną kartę. Każda gra ma swoje plusy jak i minusy.

Plusami Sushi Go! są:

– ciekawa szata graficzna kart;
– proste zasady, dobre do nauki dla dzieci, grania w gry zespołowe;
– duża regrywalność – ściśle określona ilość rozgrywanych partii;
– idealnie sprawdza się podczas rodzinnych spotkań, jest grą pochłaniającą pokolenia w różnym wieku;

Każda gra ma również swoje minusy, Sushi Go ma tylko jeden, ponieważ nie można przewidzieć swoich dalszych ruchów, a co za tym idzie wygrana w grze jest kwestią przypadku. Sushi Go! dostępna jest w wielu popularnych sklepach jak i w Internecie.

W pudełku gry znaleźć można

– 14 kart Tempura;
– 14 kart Sashimi;
– 14 kart Pierożków gyoza;
– 12 kart 2 Futomaki
– 10 kart Nigiri z łososiem
– 10 kart Pudding
– 8 kart 3 Futomaki
– 6 kart 1 Futomaki
– 6 kart Wasabi
– 5 kart Nigiri z kalmarem
– 5 kart Nigiri z jajkiem
– 4 karty Pałeczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *