Najlepsze mobilne karcianki

Najlepsze mobilne karcianki
źródło: Kaggle

Karcianki to gry opierające się na wykorzystaniu talii gry przystosowanej do danej rozgrywki. Karty są sprzedawane w zestawach podstawowych (początkowych) i dodatkowych. W dzisiejszych czasach urządzeń mobilnych, internetu, gier komputerowych każda szanująca się platforma wydaje swoje hity w postaci gry mobilnej. To duże wyzwanie ze względu na duże oczekiwania wiernych fanów, a także okazja do pozyskania nowych zwolenników. Jak przygotować grę aby była satysfakcjonująca dla wszystkich odbiorców? Poniższe trzy gry okazały się sukcesem zarówno dla jednych jak i drugich.

Ranking najlepszy gier nie może zacząć się od innej gry niż adaptacja gry karciankowej, która była prekursorem całego gatunku czyli Magic: The Gathering. Jej mobilny odpowiednik to Magic 2015. Gra praktycznie w całości została przeniesiona do świata wirtualnego, zasadą jest nadal pozbawienie przeciwnika wszystkich żyć i zmuszenie go do użycia wszystkich kart. Dostępna jest za pośrednictwem Androida. Gra jest darmowa, ale rozszerzenie historii o dodatkowe talie kart wymaga mikropłatności. Wersja mobilna jest dopracowana wizualnie jednak wiele osób narzeka na problemy związane z animacjami, które działają zbyt wolno i zawieszają się. Wadą jest też dostępność gry tylko w języku angielskim. Dla wiernych fanów jest to jednak niewielka niedogodność.

Drugą grą bez której nie może obejść się żaden ranking gier karcianych jest Hearthstone: Heroes of Warcraft. Gra obsadzona w znanym graczom świecie Azeroth polegająca na przechodzeniu kolejnych kampanii, z wykorzystaniem zaklęć i stworów. Gra ma niezwykłą głębię, z każdą kolejną misją coraz bardziej zanurzamy się w rozbudowany świat budowanych strategii. Mamy możliwość budowania unikalnej talii kart, która będzie dostępna nie tylko na naszym urządzeniu mobilnym, ale za pomocą zbudowanego konta odtworzymy grę także na komputerze stacjonarnym. Gra, tak jak poprzednia karcianka, jest darmowa, ale dodatkowe opcje wymagają mikropłatności. Niektóre kampanie fabularne także są dodatkowo płatne. Gra jest dostępna w kilku językach, m. in. polskim. Niektórzy gracze narzekają na mało wyraźne elementy gry, które nie są widoczne na małych ekranach smartfonów. Nie ma to jednak wpływu na opinie, że to jedna z najlepszych karcianek przeniesiona do świata elektronicznego.

Ostatnią grą jest Tekken Card Tournament. Jest to gra, która polega na walkach. Nie ma rozbudowanego świata odkrywanego z każdą kolejną kampanią, ale gra ma wielu zwolenników ze względu na dynamizm i nieprzewidywalność. Dostępne są rozgrywki między graczami, a także gra “z komputerem”. Gra jest darmowa, ale niezadowolenie użytkowników budzi konieczność płacenia wysokich sum za dodatkowe aspekty gry.

Karcianki powoli przenoszą się do świata urządzeń mobilnych, ale z pewnością nie przeniosą się definitywnie. To tylko dodatkowe udogodnienie, gest wykonany w stronę graczy, którzy dzięki temu mogą cieszyć się ulubionymi grami w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *