Najlepsze gry na Wielkanoc

Najlepsze gry na Wielkanoc

Wielkanoc, tak jak Boże Narodzenie to bardzo radosne i przede wszystkim święto, które warto spędzić z najbliższymi osobami. To czas, który możemy całkowicie poświęcić rodzinie. A nic tak nie umila wspólnie spędzonych czas jak wspólne granie w różne gry. Oto kilka propozycji idealnie nadających się na rodzinne wielkanocne spędzanie czasu.

1. Bardzo aktualną odnoszącą się do świąt Wielkiej Nocy jest gra w poszukiwanie jajek. Szczególnie wielką radość sprawi ona najmłodszym, którzy w Wielkanocną Niedzielę, tuż po śniadaniu przystępują do poszukiwań ukrytych niemal wszędzie mniejszych lub większych czekoladowych jajeczek. Każdy z maluchów ma swój koszyczek, do którego zbiera odnalezione słodkości.

2. Wyścig z przenoszeniem jajek to przezabawna rozrywka dla całej rodziny – tej dużej i tej małej. Cała zabawa polega na tym, że każdy z uczestników otrzymuje jajko oraz stołową łyżkę, na której musi zostać ono umieszczone. Zadanie polega na przeniesieniu jajka na łyżce, bez strącenia go na wyznaczonej trasie w możliwie jak najkrótszym czasie. Osoba której jajko spadnie niestety przegrywa i odpada z dalszej rywalizacji. I tak aż do wyłonienia zwycięzcy.

3. Zgadywanki. Wystarczy wymyślić kilka czy kilkanaście haseł ściśle powiązanych z tematyką Wielkanocy. W przypadku dużej grupy osób dla ułatwienia można podzielić się na mniejsze drużyny. Za każde odgadnięte hasło otrzymuje się punkt. Wygrywa ten, kto po wyczerpaniu wszystkich haseł punktów ma najwięcej. Ta gra nie opiera się na rywalizacji i udowodnieniu kto jest lepszy. Chodzi tu przede wszystkim o śmiech, dobrą zabawę i spędzenie czasu w gronie swoich najbliższych. Dla jeszcze większej radości można wymyślić ciekawe zadania karne, jakie uczestnicy będą musieli wykonać, jeżeli dane hasło nie zostanie przez nich odgadnięte.

4. Wyścigi zajączków. Dla większego utrudnienia, a co za tym idzie większych wybuchów śmiechu tor naszpikowany może być rozmaitymi ( ale przede wszystkim bezpiecznymi) przeszkodami. Tu każdy, nawet dorosły zamienia się w małego, kicającego zajączka. Zabawa polega na pokonaniu wyznaczonej trasy skacząc w kucki, po drodze wykonując różne zadania. Ale uwaga zanim nie ukończy się toru nie wolno wstawać. Jeśli uczestnik o tym zapomni, niestety odpada z dalszej gry i pozostaje mu tylko kibicowanie pozostałym.

5. Pojedynek jajcarzy. To gra bardzo kojarząca się ze świętami wielkanocnymi już od co najmniej kilkudziesięciu lat. Polega ona na tym, że dwóch przeciwników zderza się między sobą ( ugotowanymi oczywiście) jajami. Czyja skorupka pęknie ten przegrywa.

4.6/5 - (ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *