Jak wygrywać i przegrywać?

Jak wygrywać i przegrywać

Większość z nas lubi grać w różnego rodzaju gry. Każdy lubi wygrywać, natomiast porażki są zazwyczaj bardzo bolesne. Warto wiedzieć jak grać, aby wygrywać, a ewentualne porażki potrafić znosić z godnością. Na pewno nie jest to jednak łatwe, szczególnie u początkujących graczy.

Zanim nauczysz się wygrywać

Wygrywanie jest celem każdej gry. Zanim jednak nauczysz się wygrywać musisz zrozumieć, że nie każda przegrana jest całkowitą porażką. Każdy gracz od czasu do czasu przegrywa. Jest to całkowicie normalne. Przegranych nie da się uniknąć, dobrze jeśli potrafimy wyciągać z nich wnioski.

Przegrana w grze może być świetną lekcją na przyszłość. Porażki mogą być naprawdę pouczające. Jeśli jeden raz przegrasz to następnym razem będziesz mieć już wiedzę na temat tego jak kolejnej porażki uniknąć. Warto również wiedzieć, żeby nie podchodzić do gry zbyt emocjonująco. Nerwy tylko przeszkadzają w prowadzeniu rozgrywki. Musisz starać się grać spokojnie, nie wykonując pochopnych, nieprzemyślanych ruchów.

Podsumowując, jeśli zaczniesz analizować swoje błędy, będziesz wyciągać wnioski z przegranych gier, to oznacza to, że potrafisz przegrywać. Jeśli już się tego nauczysz, to wygrywanie stanie się znacznie łatwiejsze.

Teraz możesz wygrać

W momencie, gdy nauczysz się przegrywać z godnością, wygrywanie staje się łatwiejsze. Nie podchodzi się do gry z niepotrzebnymi zbyt dużymi emocjami, co tylko przeszkadza w prowadzeniu gry. Musisz jednak wiedzieć o tym, że ciągłe wygrywanie może naprawdę szybko się znudzić i gra, która była dla nas interesująca, po prostu przestanie być dla nas atrakcyjna. Nie będziemy w nią już tak chętnie grać jak dawniej.

Przede wszystkim, aby wygrać musisz grać spokojnie i z pełnym opanowaniem. Zwracaj również uwagę na to jak grają przeciwnicy. Ich zachowanie może naprawdę wiele zdradzić. Obserwując przeciwników jesteś w stanie poznać ich taktykę, schemat zachowania. W zależności od gry w jaką gracie, taka wiedza może być naprawdę bardzo pomocna.

Jeśli grasz w gry zespołowe, to warto nauczyć się współpracy z innymi graczami. Często wygrana możliwa jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy podejmiesz współprace z kimś jeszcze. Jeśli nie będziesz potrafić nawiązać współpracy to zawsze będziesz znajdować się na przegranej pozycji. Współpraca w niektórych grach jest dlatego bardzo ważna. Zdecyduj się na sojusz z jednym bądź kilkoma graczami.

Gdy uda ci się już wygrać, to jak najbardziej powinieneś cieszyć się z wygranej. Okazuj radość jednak w taki sposób, aby nie urazić innych przeciwników. Pamiętaj, że kolejnym razem to ciebie może spotkać porażka. Chyba nie chcesz poczuć się urażony zachowaniem innego gracza? Graj i zachowuj się podczas gry tak, jak chciałbyś, aby postępowali pozostali gracze w stosunku do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *