Adrenalina

Adrenalina
źródło: boardgamequest.com

,,Adrenalina” to bardzo duże pudełko, które zostało wypełnione niemal po brzegi. Instrukcja jest obszerna, bo posiada aż dwanaście stron, jednak tekstu nie ma tutaj zbyt wiele; większość to rysunki i przykłady mechanizmów, jakie możemy w grze zastosować oraz jak w danych sytuacjach powinniśmy sobie z czymś poradzić. Nie ma tutaj żadnych problemów ze zrozumieniem zasad, są bardzo łatwe i szybkie to załapania. Na początku naszej gry będziemy często korzystać z katalogu broni. Plansza jest aż dwuczęściowa i w dodatku obustronna, co daje nam dużo kombinacji. Grubość jest dość spora, co jest plusem jeśli martwimy się o ślady użytkowania – to powinno je znacząco opóźnić. Karty nie odbiegają od typowych i ich wykonanie jest również na plus. Rysunki idealnie wpajają się w ogólną tematykę i klimat całej gry.

Żetonów jest bardzo dużo i są bardzo zróżnicowane. Istnieją nawet takie, które obrazują utratę krwi, czyli obrażenia. Zasady są proste: po przygotowaniu do gry, każdy gracz musi wybrać tak zwany spawn point. Następnie wykonuje dwie akcje, z trzech dostępnych. Może się przemieścić, zebrać ekwipunek, bądź strzelać. Po zakończeniu może ponownie załadować broń. To dynamika rozgrywki, szybkie decyzje i brak miejsca na długotrwałe kombinowanie i myślenie. Wariantów rozgrywki jest wiele, a to, że plansza jest różnorodna jest również wielkim plusem i zapewnia jakąś dynamikę w grze. Sprawia to również pewną zmienność; nie powinna więc szybko nam się znudzić i stać się czymś monotonnym.

To całkiem udana gra planszowa, w którą można zagrać od czasu do czasu. Nie jest to jednak idealnie odzwierciedlenie jej komputerowego odpowiednika, więc ci, którzy tego właśnie od niej oczekują mogą mocno się zawieść. Takie gry nigdy nie zastąpią jednak gry komputerowej, dlatego nie można zbytnio obwiniać twórców,, Adrenaliny ”. Nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś próbuje przenieść komputerową grę na planszówkę a całość kończy się niepowodzeniem. Czego zabrakło? Szybkich reakcji, większej dynamiki tak jak w grze oraz zwykłej umiejętności organizacji tego typu gier. Nawiązują one do gry tylko poprzez grafikę i to ona zasługuje tutaj na plus. Jednak, pomimo wszelkich wad, gra jest mimo wszystko warta kupna. Jeśli jesteśmy fanami oryginalnej gry może to być alternatywa, jednak nie powinniśmy oczekiwać tutaj zbyt wiele. Sprawdzi się więc jako gra rozrywkowa; ot dodatek do wszelkich imprez czy spotkań rodzinnych, przy których możemy się zrelaksować. Jeśli więc szukamy gry w właśnie takim celu, ,, Adrenalina ” będzie dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *