Władca Pierścieni

Władca Pierścieni
źródło: empik.pl

,,Władca Pierścieni” to świat, który zamieszkują ludzie, krasnoludy, orki, elfy i inne potwory. Wszystkie te istoty możemy znaleźć w instrukcji. W pudełku znajdziemy 226 kart, żetony obrażeń, zasobów i postępów, znaczniki pierwszego gracza oraz dwie plansze,, zagrożenia ”, jedna dla każdego uczestnika. Karty stanowią główny element gry, zostały wykonane więc bardzo precyzyjnie. Dzielimy je na bohaterów, graczy, wyprawy oraz spotkania. W talii wypraw znajdziemy trzy scenariusze, które zawierają różne poziomy trudności. To wyprawy, które podzielone zostały na pewne etapy. Są ponumerowane i zawierają informacje fabularne, zasady oraz warunki, jakie musimy spełnić my móc przejść do kolejnego etapu.

Spotkania to przeszkody, jakie stoją nam na drodze podczas wypraw: to wrogowie, podstępy oraz dostępne obszary. Najwięcej niebezpieczeństwa przynoszą nam wrogowie, ponieważ każdy z nich posiada tak zwany koszt zwarcia. To nic innego jak liczba, która wskaże nam kiedy wejdzie on w zwarcie z innym graczem. Przynosi znaczne koszty podczas rozpoczęcia walki. Ma on także siłę ataku, czyli ilość obrażeń jakie może nam zadać, siłę obrony oraz zagrożenia. Ten ostatni element pokaże nam cały poziom niebezpieczeństwa, na jakie narażamy się spotykając danego przeciwnika. Zanim nasz wróg zacznie z nami rywalizować, jest już wtedy bardzo niebezpieczny i przeszkadza innym uczestnikom w grze. Aby usunąć go z naszej drogi musimy go zwyczajnie pokonać. Jeśli chcemy jednak pozbyć się obszaru, musimy udać się prosto do niego. Karty spotkań przedstawiają także nasze podstępy, czyli wszelkiego rodzaju klątwy i pułapki. Ta karta jest rozpatrywana i szybko odrzucana.

Gracze mogą kontrolować trzech bohaterów naraz. Każdy z nich należy do różnej strefy wpływów. Są to przywództwo, Wiedza, Duch oraz Taktyka. Ta pierwsza związana jest z charyzmą, druga mądrością, trzecia odwagą i lojalnością, zaś ostatnia to czysta siła. Abyśmy mogli wyruszyć na wyprawę, musimy mieć karty złożone ze sprzymierzeńców, dodatkowych kart w postaci przedmiotów oraz wielu taktyk i akcji. To Bohaterowie pełnią tutaj kluczową rolę, wyruszając na niebezpieczne tereny i walcząc z przeciwnikami. Do plusów gry należy prostota i bardzo interesująca mechanika, duża grywalność dzięki bardzo dużej losowości kart oraz możliwość grania we więcej, niż tylko dwie osoby. Na uwagę zasługuje również wersja jednoosobowa oraz możliwość, jaką jest ułożenie własnej talii kart. Minusy to bardzo mała liczba scenariuszy, co powoduje bardzo podobne do siebie rozgrywki.

Władca Pierścieni
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *