Twilight Imperium

Twilight Imperium

Trudna gra, na którą trzeba przeznaczyć sporą ilość wolnego czasu. Taki napis powinien widnieć na pudełku tej gry. Jeśli ten opis cię nie przestraszył to zapoznaj się z reszta recenzji. Jeśli jednak szukasz gry na weekendowe wieczory, w która pograsz godzinkę może dwie, to już na wstępnie możesz sobie Twilight Imperium odpuścić. To nie jest gra dla ciebie!

Najpierw zasady

Zanim dowiesz się o co chodzi w grze minie sporo czasu. Same reguły gry są tak skomplikowane, że tłumaczy się je około 90-120 minut. Dla wielu jest to naprawdę zbyt długo szczególnie wtedy, gdy chcą pierwszy raz zagrać w jakąś grę. Stanowczo trzeba stwierdzić, że nie jest to gra dla początkujących graczy. Tacy nie poradzą sobie z jej zawiłością.
Czas gry również nie należy do najkrótszych. Czego jednak można spodziewać się od gry, w której same zasady wymagają poświęcenia im około dwóch godzin. Jeśli zaczynacie grać to przygotujcie sobie cały dzień wolny. Osiem godzin to naprawdę minimum. Niektórzy dlatego grają w tę grę przez cały tydzień. Po godzinie dziennie.

O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi?

Wcielamy się w dowodzącego jednym z kosmicznych imperiów i naszym celem jest odniesienie zwycięstwa nad innymi imperiami, które podobnie jak my chcą podbić galaktykę. Każde imperium jest inne, mają one naprawdę sporo różnić. Technologia, produkty, wygląd. Wszystko to różni imperia od siebie i dzięki temu gra jest ciekawsza. Mamy różne bronie, statki kosmiczne, za których pomocą przeprowadzamy bitwy. Gra się naprawdę bardzo przyjemnie i nie zauważa się uciekającego czasu. Nic dziwnego, że zabawa może trwać nawet cały dzień.

Przygotuj cały duży stół

Aby rozłożyć się z grą potrzeba naprawdę sporo miejsca. Duży stół jest obowiązkowy. Elementy planszy, karty, pionki, wszystko to zajmuje bardzo dużo miejsca. Ilość elementów jest ogromną zaletą gry. Jej jakość wykonania również nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Podsumowanie

Gra stworzona z myślą o graczach, którzy są już zaawansowani w tego typu zabawie. Na pewno początkujący gracz nie ma czego tutaj szukać. W grę można grać w 2 do 6 graczy. Można więc w całkiem sporym gronie spędzić miło czas. Koszt gry może powalać, ponieważ w sklepach jej cena to około 350-400 złotych, a zdarza się i więcej. Patrząc jednak na ilość czasu prowadzeni rozgrywki, to szybko się nam ona nie znudzi. Warto więc tę kwotę na Twilight Imperium wydać, o ile oczywiście lubimy gry trwające nawet osiem i więcej godzin. Zabawa będzie świetna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *