Robinson Crusoe

źródło: boardgamegeek.com

Robinson Crusoe jest ciekawą grą, w której dzieje się masa rzeczy. Jeśli lubimy przygody to ta gra planszowa jest dla nas naprawdę idealnym wyborem.

Na czym polega gra?

Robinson Crusoe
źródło: snakesandlattes.com

W grze chodzi o to, aby przetrwać. Odnajdujemy opuszczone miejsca, które możemy penetrować. Zdobywamy nowe przedmioty, które aktualnie nie są nam potrzebne ale w przyszłości jak najbardziej mogą się nam przydać. Możemy również hodować zwierzęta, które później będziemy spożywać. Gra jest więc bardzo interesująca. Tak jak już wspomniano celem jest przeżycie. Aby przeżyć musimy wezwać pomoc, która być może nas odnajdzie i uratuje. W tym celu gracz musi na plaży rozpalić ognisko. Im będzie ono większe tym dla nas lepiej. Czy uda nam się to zrobić?
W grze jest masa różnego rodzaju scenariuszy, które gracz ma za zadanie zrealizować. Jest więc to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie będzie nam się szybko gra nudzić. Decydując się na ten produkt mamy gwarancję tego, że spędzimy przy nim wiele długich godzin.

Gracze w Robinson Crusoe

Zaletą tej gry jest fakt, że możemy grać w trybie jednoosobowym. Niewiele gier takie coś nam oferuje. Jest to świetna sprawa, ponieważ możemy dzięki temu spędzić miło czas samemu gdy w pobliżu nie ma innych osób chętnych na grę z nami. Jeśli znajdziemy kilku innych graczy to oczywiście gra będzie ciekawsza. Zawsze lepiej gra się w kilka osób. W Robinson Crusoe może grać do czterech graczy naraz.

Jakość wykonania

Gra została wykonana naprawdę bardzo dobrze. Jakościowo nie można jej nic zarzucić. Wszystkie elementy wykonano z jak największą starannością. Ilość różnego rodzaju elementów jest wręcz przytłaczająca. Pudełko z grą jest wypakowane po brzegi. Wraz z ceną produktu idzie w parze więc jakość. Trzeba się jednak liczyć ze sporym wydatkiem, ponieważ gra kosztuje około 200 złotych. Dziś wiele gier planszowych jest w sklepach właśnie w takiej bądź podobnej cenie. Nie jest więc to zabawa dla osób bez gotówki. Czy warto wydać 200 złotych na grę Robinson Crusoe? Jak najbardziej warto. Będzie to prawdopodobnie najlepiej wydane 200 złotych na grę. Warto jeszcze na koniec wspomnieć o poziomie trudności. Próg wejścia w grze jest na dosyć niskim poziomie. Spokojnie dziesięciolatek poradzi sobie z jej zasadami, o ile wcześniej miał już do czynienia z grami planszowymi. Jest więc to gra dla osób praktycznie w każdym wieku. Młodsi i starsi będą się przy niej świetnie bawić. Uratuj więc Robinsona Crusoe! Wkrocz do świata przygody!

Jedna myśl na temat “Robinson Crusoe

  • 1 lutego 2020 o 14:53
    Permalink

    Potwierdzam! Mam 34 lata, a w Robinsona gra mi się świetnie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *