Jak pośpieszać graczy? Sposoby kulturalne i mniej kulturalne

Jak pośpieszać graczy

Chyba każdemu z nas zdarzyło się choć raz grać w grę z osobą, która długi czas zastanawiała się nad tym jaki ruch wykonać, co powinna zrobić. Taka niezdecydowana osoba jest w stanie naprawdę utrudnić rozrywkę, niepotrzebnie ją przedłużyć i zniechęcić innych graczy do kontynuowania gry.

Przede wszystkim w sposób kulturalny

Gracze potrafią przeciągać grę. Trzeba jednak ich pośpieszać w sposób w miarę kulturalny. Chodzi o to, aby nikt nie poczuł się urażony, ponieważ wtedy gra przestaje być przyjemnością. Co więc można zrobić? Otóż na początek warto zwrócić uwagę na siebie samego. Czy sami wykonujemy stosunkowo szybkie ruchy? Warto samemu szybko grać, dokonywać szybkich decyzji. Wtedy istnieje spora szansa, że pozostali gracze zauważą nasze zaangażowanie w grę i będzie im głupio grać wolno, przeciągać niepotrzebnie grę.

Zobacz wpis -> Idealny pokój gracza

Dobrym sposobem jest również udawanie, że nie wiemy czyja teraz kolej. Jeśli gra się przeciąga to można zadać pytanie: Czyja kolej? Może to w pewnym stopniu zmotywować osobę, która wstrzymuje grę do podjęcia szybszej decyzji.

Co można jeszcze zrobić? Zapytać czy zasady są znane. Może osoba, która wykonuje swój ruch przez długi czas po prostu nie zna dobrze zasad i próbuje je sobie przypomnieć. Czasami wystarczy jeszcze raz wyjaśnić pokrótce zasady gry, aby przebiegała ona w prawidłowy sposób. W większości przypadków powoli grają właśnie osoby, które pierwszy raz prowadzą rozgrywkę w danej grze. Warto na początku zabawy głośno przeczytać, objaśnić zasady gry. Nawet jeśli wcześniej już w daną grę graliśmy, to zawsze możemy sobie jej zasady przypomnieć i utrwalić.

Niekulturalne sposoby na przyśpieszenie gry

Czasami sposoby łagodne nie przynoszą pozytywnych skutków wtedy jedynym sensownym wyjściem jest uświadomienie osoby spowalniającej grę, że przestaje być to przyjemność grać z kimś takim. Można zapytać się kogoś czy jest zmęczony, znużony. Czy chce ci się spać? Trzeba jednak liczyć się z tym, że reakcja drugiej osoby, do której kierujemy nasze słowa może nie być zbyt miła.
Sporo osób decyduje się na odejście od stołu z grą. Zajmują się innymi sprawami, a w momencie, gdy nadchodzi kolej na ich ruch powracają na chwilę do gry.

W jakiś sposób w ten sposób chcą zademonstrować, że gra niepotrzebnie się ciągnie, dłuży i tak naprawdę w między czasie można wykonać wiele innych czynności. Nie jest to zbyt uprzejme zachowanie, ale czasami tylko w ten sposób można dotrzeć do osoby, która gra strasznie powoli. Niekulturalne sposoby, krzyk, ponaglanie, mówienie wprost, że nie będziemy więcej już razem grać najczęściej przynosi efekty.

Jedna myśl na temat “Jak pośpieszać graczy? Sposoby kulturalne i mniej kulturalne

  • 9 października 2018 o 15:30
    Permalink

    Super wpis, też mam zawsze takie problemy jak z kimś gram

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *