W co można grać podczas obiadu?

W co można grać podczas obiadu

Obiad to jeden z najbardziej rodzinnych posiłków w ciągu dnia. W szczególności dla Polaków ten niedzielny ma bardzo duże znaczenie i stanowi okazję do wspólnego spędzenia razem czasu po trudach pracowitego tygodnia. Dlatego w trakcie przerw pomiędzy daniami czy po samym już obiedzie dla umilenia sobie czasu, szczególnie gdy aura za oknem nie sprzyja spacerom warto zagrać w idealne dla całej rodziny gry czy zabawy. Oto kilka ich propozycji.

1. Nie jest to typowa gra, jednak to świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu w gronie rodzinnym. Małe dzieci uwielbiają pomagać w kuchni, większe odpowiednio do tego zachęcone również. Zatem świetnym pomysłem może być przygotowanie wspólnego obiadu. Nie martwmy się o postały w tym czasie bałagan, wszystko jest bowiem do ogarnięcia. A chwile spędzone razem, szczególnie gdy wszyscy członkowie mają mnóstwo zajęć każdego dnia są cenniejsze niż cokolwiek inne i warte nawet największego chaosu i bałaganu.

2. Kalambury to klasyka sama w sobie. To gra znana chyba wszystkim zarówno małym jak i dużym. Dla większej radości i zabawy możemy ustalać rzecz jasna własne reguły, oby tylko jak najlepiej bawić się w gronie własnych najbliższych. Kalambury zawsze dostarczają wiele śmiechu i radości, do gry nie jest potrzeba jakaś specjalnie wielka kreatywność, dlatego trudno by się kiedykolwiek znudziła. To bardzo dobra gra nie tylko siedząc w salonie, w kalambury ciekawie gra się np. na pikniku w parku czy odpoczynku po spacerze na leśnej polanie.

3. Wystarczy zaledwie karta i ołówek lub długopis. Dla miłośników spędzania wolnego czasu w pozycji siedzącej wygodnie na kanapie, fotelu lub nawet na podłodze poleca się grę w nieśmiertelne statki czy państwa i miasta, wymagające nieco myślenia i kombinowania, jednak przyjemnie relaksują i dostarczają radości i nieco śmiechu.

4. Kto jest kim? To gra do której potrzeba kilku samoprzylepnych karteczek i długopisu. Gra polega na tym, że pierwsza z osób wybiera sobie dowolną postać ( może być fikcyjna) i zapisuje kto to jest na karteczce, tak by nikt poza nią tego nie widział, po czym przykleja ją na czoło osoby siedzącej obok. Osoba z przyklejoną karteczką musi odgadnąć ” kim jest”. Może zadawać pozostałym członkom gry pytania, jednak tak sformułowane by odpowiedź brzmiała ”tak” albo ”nie”. Zasady w tej grze mogą być dowolnie modyfikowane, ważne jest tylko to, by wszyscy czerpali z niej przyjemność a nikt nie poczuł się w żaden sposób urażony.

Fajnym pomysłem na spędzanie czasu podczas rodzinnego obiadu jest również wymyślanie własnych gier, często bez jakiś konkretnych zasad i wyłaniania zwycięzcy. Chodzi po prostu o to by wspólnie spędzić bardzo miło czas.

4 myśli na temat “W co można grać podczas obiadu?

 • 3 lipca 2018 o 15:09
  Permalink

  Ja w moim domu gram w grę, mały zruca jedzenie na ziemie a ja sprzątam 😀

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2018 o 15:36
  Permalink

  Dzięki za propozycje gier. W sumie nawet nie tylko one mogą służyć podczas obiadu, ale również na nudne chwilę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *