TOP 4 najlepszych atrakcji w Warszawie dla małych dzieci

dziecko

Smart Kids Planet

Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy, znajduje się na terenie PGE Narodowego. Powstało z myślą o dzieciach mieszczących się w przedziale wiekowym 0-10 lat. Podzielone jest na sześć tematycznych stref zapewniających rozrywkę na najwyższym poziomie. Ideą przyświecającą twórcom tego miejsca była nauka poprzez zabawę – dzieci są niezwykle ciekawe świata i żądne wiedzy, warto więc im to zapewnić w odpowiedniej formie.

Sensoryczny Labirynt Muzyczny

Sensoryczny Labirynt Muzyczny jest nowatorskim projektem artystycznym realizowanym przez Teatr Małego Widza. Łączy w sobie cechy instalacji, teatru i muzycznego performensu, dostarczając milusińskim niezapomnianych wrażeń podczas poszukiwania tworzonych na żywo dźwięków. Przestrzeń została zagospodarowana w taki sposób, aby była w pełni przyjazna dla dzieci i zachęcała je do eksperymentowania oraz rozbudzania kreatywności.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

Szukając ciekawych miejsc dla dzieci w Warszawie, zdecydowanie warto uwzględnić Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym. To pierwsze w Polsce muzeum stworzone wyłącznie dla najmłodszych. Dzieciaki mogą dotykać eksponatów oraz uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i wydarzeniach okolicznościowych. Przestrzenie takie jak np. Sala „Moja Książka” czy Sala „Księga Opowieści” przeznaczone są do swobodnej zabawy  z elementami nauki.

Wystawa Bzzz!

Bzzz! to jedna ze stałych ekspozycji, jakie znajdują się w Centrum Nauki Kopernik. Wystawa przeznaczona jest dla dzieci do 5. roku życia. Jej tematem przewodnim są zagadnienia związane z przyrodą. Milusińscy mogą dowiedzieć się m.in. jak „brzmi” wiatr, jak wygląda świat widziany oczami różnych zwierząt, jak pachną niektóre rośliny etc.

https://teatrmalegowidza.pl/

4.5/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.