Planszówki Star Wars idealnie sprawdzają się jako prezenty dla bliskich

Gry planszowe potrafią bawić i integrować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Wywołują wiele radości, zwłaszcza jeżeli ich tematyka jest ciekawa dla graczy. Popularną serią planszówek jest znane wszystkim Star Wars – zrzeszające ogromną rzeszę fanów. Podczas gry każdy może poczuć się jak rycerz Jedi, bez odtwarzania filmu, czy wychodzenia z domu. Wystarczyły zwyczajna gra planszowa i kilka osób chętnych do rozgrywki.

Planszówki związane ze Star Wars

Gier w tematyce Star Wars jest bardzo dużo, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Powstały już gry przygodowe, strategiczne, familijne, karciane, czy nawet imprezowe. Pojawia się także coraz więcej, nowych odsłon popularnych planszówek utrzymanych właśnie w galaktycznej tematyce. Jako przykład mogą posłużyć popularne gry, takie jak – Dobble, Carcassonne, czy Risk. Lista planszówek Star Wars jest jeszcze bardzo długa, a cały czas pojawiają się kolejne zestawy. Nie ma się temu co dziwić – fanów tego kultowego filmu jest naprawdę sporo, a producenci chcą zaspokoić potrzeby swoich klientów. Większość gier utrzymanych w tematyce Gwiezdnych Wojen posiada bardzo dobrą grafikę, co jest z pewnością istotne dla graczy. Gry planszowe powiązane ze Star Wars możemy kupić w licznych sklepach poprzez internet bądź w stacjonarnych placówkach. Niektóre gry składają się z kilku części, bądź posiadają dodatkowe rozszerzenia. Dlatego pamiętajmy, że na początku trzeba wyposażyć się w podstawową wersję, a dopiero później można dokupić dodatki.

Prezent idealny

Planszówki Star Wars idealnie sprawdzają się jako prezenty dla bliskich – dla dzieci, znajomych, czy rodzeństwa. Kiedy zbliżają się święta, często nie mamy pomysłu na podarunek dla najbliższych. Gry planszowe są sprawdzonym prezentem, który każdemu przypadnie do gustu. Jest to zdecydowanie lepszy podarunek niż kolejny elektroniczny gadżet. Planszówki uczą logicznego myślenia, a co najważniejsze jednoczą ludzi. To świetna okazja by oderwać dzieci od ekranu i spędzić z nimi trochę czasu. Natomiast dzięki tematyce gier możemy prawdziwie wczuć się w losy bohaterów. Seria gier Star Wars jest jednak przeznaczona nie tylko dla miłośników filmu. Tak naprawdę, podczas rozgrywki każdy będzie się dobrze bawił, a znajomość fabuły w większości przypadków nie jest potrzebna. Wystarczy ciekawe towarzystwo i pozytywne nastawienie. Planszówki warto zabierać ze sobą na wyjazdy i wycieczki. Dobrze sprawdzą się tu gry w niewielkich opakowaniach, które zmieszczą się do torby, czy plecaka. Spędzając popołudnie w rodzinnym gronie również można wyciągnąć na stół dobrą planszówkę. To świetna alternatywa dla oglądania filmu, czy grania na komputerze.

Dlaczego warto sięgać po gry planszowe?

Planszówki (również te nie związane ze Star Wars) posiadają wiele zalet. Już wcześniej wspomniana – nauka logicznego myślenia – to nie jedyna korzyść jaka płynie z grania w gry planszowe. Każda rozgrywka to tak naprawdę znakomity trening dla naszego mózgu. Ćwiczymy naszą pamięć, koncentrację oraz umiejętności strategiczne. Uczymy się przewidywać ruchy przeciwnika i możemy ze sobą w przyjazny sposób rywalizować. Granie w gry to również dobra lekcja przegrywania dla dzieci. Do tego rywalizując mamy okazję poznać nowych ludzi oraz wzmocnić stare więzi. Planszówki łączą ze sobą przyjemne z pożytecznym. Jest to po prostu nauka poprzez zabawę. Ponadto ceny takich gier stosunkowo nie są duże. Wystarczy raz zainwestować w zestaw, z którego możemy korzystać nieskończoną ilość razy.

4.7/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *