Gry planszowe wracają do łask

Gry planszowe wracają do łask

Rozwój cyfryzacji wpłynął na zmianę metod spędzania wolnego czasu. Częściej korzystamy z komunikatorów społecznościowych, oglądamy filmy a także słuchamy muzyki. Wpływ komputerów, ale również innego sprzętu RTV zauważalny jest zwłaszcza wśród najmłodszych. Pomimo rosnącego zainteresowania kolejnymi nowinkami technicznymi, nadal jednak popularne jest spędzanie czasu przy grach planszowych. Na czym polega fenomen tej formy zabawy? I dlaczego popularne ,,planszówki” wracają znowu do łask? W tym temacie spróbujemy się zastanowić nad odpowiedziami na powyższe pytania.

Interakcja

Nie jest to może nic odkrywczego, ale granie w gry to przede wszystkim kontakt z drugą osobą. Istnieją różne propozycje skierowane do kolejnych grup pokoleniowych. Wyróżnić możemy tutaj pospolite quizy o wiedzy z danej kategorii (czy też ogólnej) a także gry zręcznościowe dla najmłodszych, typowo relaksacyjne czy też nawet małżeńskie.

Kontakt z drugim człowiekiem jest ważny. Rozmowa w cztery oczy nie zostanie zastąpiona przez krótkie teksty pisane na naszym telefonie. Dodatkowo, gry to także wiele przeżyć i emocji, zabawnych sytuacji do zapamiętania. Dlatego są tak popularne nawet wśród ludzi dorosłych, które pamiętają je jeszcze z własnego dzieciństwa.

Rywalizacja

Człowiek od wieków rywalizuje ze sobą. Chęć wygranej jest ważna bardziej lub też mniej, w zależności od jednostki. Gry planszowe zawsze w swojej formule mówią o zwycięzcy. Dlatego też Monopol nazywany jest przez niektórych ,,grą nienawiści”. Kontakt z papierowymi pieniędzmi a także interakcja pomiędzy poszczególnymi ,,biznesmenami” to przyczyna wielu kłótni powstałych pod wpływem emocji. Spowodowana przede wszystkim chęcią zwycięstwa.

Zróżnicowanie

Prawdziwa siła gier planszowych wynika z ich zróżnicowania. Każdy znajdzie w tym wypadku coś interesującego dla siebie. Mamy tutaj rozrywkę nastawioną typowo na zabawę oraz poważne pozycje dla zaawansowanych graczy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy urozmaicali naszą grę poprzez dodanie kolejnych pozycji. Najgorsze co może spotkać prawdziwego gracza to monotonia. Odpowiedni dobór gier do sytuacji, ale również częstotliwości to klucz do osiągnięcia pełnej frajdy.

Także na imprezy

Ciekawa grupa gier na spotkania z przyjaciółmi to tak zwane pozycje imprezowe. Często opierają się one na współpracy, humorze oraz zręcznościowych umiejętnościach, gdzie należy wykonać jakieś zadanie, aby przesunąć swój pionek dalej.

Paczka znajomych, która zagra na wspólnym spotkaniu w grę planszową przeżyje niezapomniane emocje. Doborowe towarzystwo i wspólne spędzenie czasu to nadal idealne połączenie.

Rzeka pomysłów

Główną siłą gier planszowych jest chyba jednak ich nieograniczona możliwość rozwoju. Każdy z odrobiną fantazji i umiejętności twórczych może stworzyć coś samemu. Powstają pozycje, które do niedawna były w ogóle nieznane jak chociażby karty dżentelmenów. Możliwości rozwoju są tutaj ogromne i na całym świecie codziennie powstają nowe propozycje. Niektóre z nich już niedługo zagoszczą w większej ilości domostw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *