Recenzja gry Wesoła Farma

wesoła farma

W Wesołej Farmie wcielamy się w rolę gospodarza, który zarządza małym gospodarstwem. Rozgrywkę zaczynamy ze stodołą, w której przechowujemy zebrane z pól plony oraz hodujemy zwierzątka. Ze względu na prostotę rozgrywki jest to doskonała gra nawet dla najmłodszych dzieci.

Mechanika rozgrywki

Rozgrywka podzielona jest na 3 etapy: wiosnę, lato i jesień. W trakcie gry możemy kupować karty z 4 rodzajami roślin: zbożem, burakami, marchewką i koniczyną. Po zakupie zasadzamy je i ustawiamy na wiosennym polu. Po zakończeniu tury nasze plony rosną i przesuwa się je na pole letnie. Żeby rozgrywka się nie przeciągała, na zwolnionym wiosennym polu można już siać nowe rośliny. W lecie możemy zbierać koniczynę lub marchewkę. Jeśli nie dokonamy zbiorów to przesuwają się one na pole jesienne, z którego możemy zebrać już wszystko. Plony trafiają do stodoły, skąd możemy je sprzedać lub nakarmić nasze zwierzęta.

Jeśli chodzi o zwierzęta, to głównym celem gry jest ich karmienie. Każde zwierze zaczyna rozgrywkę jako nieszczęśliwe. Żeby to zmienić, trzeba je nakarmić. Nakarmione zwierzątka “wydłużają się”, gdyż przy karmieniu dokładamy po prostu kartę tułowia zwierzęcia pomiędzy dwie posiadane przez nas od początku gry.

Wykonanie

Gra jest bardzo ładnie wykonana – rysunki są estetyczne, karty wytrzymałe i trudne do zniszczenia. Niestety gra wymaga bardzo dużej ilości miejsca, gdyż wszystkie elementy są duże i jest ich wiele.

Podsumowanie

“Wesoła Farma” jest grą dobrą, ale nie wyjątkową. Nadaje się świetnie dla małych dzieci, choć i dorośli będą się przy niej dobrze bawić. Dla dziecka jest to doskonały tytuł startowy wprowadzający w świat późniejszych, trudniejszych tytułów. Prosty ciąg produkcyjny polegający na produkcji surowców, zbieraniu ich i zamienianiu na punkty jest bazą większości gier strategicznych. Dodatkowo gra kształtuje myślenie dziecka, wyciągania przez nie wniosków i podejmowania decyzji z uwzględnieniem ryzyka i efektów, które mogą uzyskać. Gra nadaje się dla całej rodziny, może w nią grać od 2 do 4 osób.

Ocena redakcji: 7/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *