Quadropolis

Quadropolis

Ciekawych gier planszowych jest na rynku bardzo wiele. Wybór jest skomplikowany. Jedną z ciekawych gier, która powinna się znaleźć w kolekcji każdego gracza jest Quadropolis.

O co tutaj chodzi?

W pudełku z grą znajdziemy niewielkiej wielkości planszę, która będzie nam służyła do prowadzeni rozgrywki. W grze celem gracza jest zbudowanie infrastruktury miasta, aby mogło ono funkcjonować w prawidłowy sposób. Zlecasz swoim architektom prace do wykonania. Miasto musi zacząć tętnić życiem. Buduj domy, osiedla, sklepy. Spraw, aby ludzie chcieli w twoim mieście zamieszkać. Kiedy będą się do twojego miasta sprowadzać? Otóż wtedy, gdy zagwarantujesz im nie tylko dach nad głową ale również miejsce pracy. Niektórzy porównują grę Quadropolis do gry Monopol. Czy rzeczywiście są one tak do siebie podobne? Może trochę, ale każdy musi ocenić to samemu. Quadropolis to ciekawa gra, która zmusza graczy do logicznego myślenia. Cóż gdyby tylko cena gry była niższa, ale o tym za chwilę.

Dla kogo jest ta gra?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że gra Quadropolis to gra, w którą możemy zagrać w dwóch wariantach. Jest tu opcja gry dla mniej zaawansowanych graczy jak i tych, którzy potrzebują bardziej skomplikowanej rozgrywki. Z tego też właśnie powodu będzie to świetny zakup dla osób, które od czasu do czasu grywają w rodzinnym gronie, jak i tych, którzy systematycznie organizują imprezy dla znajomych fanów gier planszowych.

Co może się w grze nie podobać?

Głównie można narzekać na kolorystykę wykonanych elementów. Jeśli jesteśmy młodszymi graczami, to zapewne pastelowe kolorki nie będą nam przeszkadzać. Jeśli jednak należymy do starszego pokolenia graczy, którzy lubią gry planszowe, to kolorystyka może zniechęcać do spędzenia z grą większej ilości czasu.

Gra może się podobać lub nie ale cena już na pewno większości osób nie przypadnie do gustu. Ile więc ona kosztuje? Wszystko zależy od miejsca, w którym grę zakupimy. Trzeba się jednak liczyć z wydatkiem rzędu 200 złotych. Pomimo tego, że gra jest naprawdę ciekawa, to nie jest ona warta takiej kwoty. Za 200 złotych możemy kupić wiele innych znacznie ciekawszych gier. Minusem gry jest również to, że naprawdę trudno jest ją od jakiegoś czasu dostać w sklepach. Czyżby większość egzemplarzy się już sprzedała? Jeśli traficie ją na jakiejś promocji to naprawdę warto się tym tytułem zainteresować. Jeśli jednak chcecie wydać na nią dwie stówki, to warto dobrze ten zakup przemyśleć. Czy aby na pewno będą to dobrze wydane pieniądze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *