Jaką grę kupić na początek?

Jaką grę kupić na początek

Każdy z nas kiedyś zaczynał grać w gry planszowe. Wybór jest naprawdę spory, co tylko utrudnia zakup tej pierwszej od której zaczniemy naszą przygodę. Na co więc zwrócić uwagę podejmując decyzję o pierwszej grze?

Przede wszystkim ilu graczy?

Zanim kupisz jakąś grę planszową, musisz zdecydować ilu graczy ma w nią grać. Niektóre gry wymagają minimum 4-5 graczy. Jeśli nie mam w pobliżu tylu chętnych osób do gry, to nie powinniśmy takiej gry kupować. Znacznie lepszym wyborem będzie gra, w którą będziemy mogli zagrać już od 2 osób, a najlepiej jeśli będzie możliwość grania w trybie jednoosobowym. Tak jest! Niektóre gry planszowe są tak skonstruowane, aby można było grać w nie samemu. Trzeba jednak przyznać, że gra samemu nie jest tak ekscytująca jak z żywym przeciwnikiem.

Skomplikowane gry

Zanim kupimy pierwszą grę warto zasięgnąć opinii na temat jej progu wejścia, czyli poziomu trudności. Zbyt trudna gra na początek może skutecznie zepsuć całą zabawę, a także na dobre zniechęcić nas od gier planszowych.

Bardzo ważne jest to, aby zrozumieć to na czym dana gra polega. Czasami zapoznanie się z instrukcją do gry nie jest takie łatwe i zajmuje sporo czasu. Taka gra nie będzie dobrym wyborem na początek przygody z grami planszowymi.

Nie warto również decydować się na gry najbardziej reklamowane w różnego rodzaju mediach. Często jest tak, że tego typu produkcje wcale nie są tak dobre jak mogłoby się wydawać. Wyrzucimy pieniądze i będziemy zawiedzeni produktem, który zakupiliśmy. Zbyt łatwa gra również może być kiepskim wyborem. Warto dlatego skorzystać z możliwości uzyskania opinii od kogoś, kto zna się na tego typu rozrywce. Taka osoba pomoże nam dobrać grę idealną do naszych zainteresowań i predyspozycji. Z tego też powodu kupujmy gry planszowe w sklepach, które się specjalizują w ich sprzedaży.

Carcassonne

Carcassonne

Wspaniała gra dla początkujących graczy. Przenosimy się do świata niezwykłej rozrywki, który wciągnie nas, znajomych, nasze rodziny. Gra ma bardzo proste zasady, z których zrozumieniem nie będzie miał nikt problemu. Ciekawa fabuła, wysokiej jakości plansza z dodatkami sprawiają, że naprawdę chce się w tę grę grać.

O co więc w tej grze chodzi? Otóż celem graczy jest ułożenie mapy, na której znajdować będą się różnego rodzaju obiekty jak na przykład zamki, drogi, klasztory itp. Chodzi o to, aby terytorium zostało rozbudowane, a gracze przejęli nad nim kontrolę. Jeśli dotychczas gry planszowe kojarzyły ci się tylko i wyłącznie z Eurobiznes i Monopoly, to warto odświeżyć swój kontakt z planszówkami. Tego typu rozrywka może być znacznie ciekawsza niż te dwie wspomniane już gry. Jeśli miałeś z nimi do czynienia, to nie będziesz mieć zbyt dużych trudności z odnalezieniem się w świecie gry Carcassonne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *