Zbuduj swoje miasto – Do zwycięstwa jedynie 50 punktów

zbuduj-swoje-miasto-gra

W ostatnich latach gry w których buduje się miasta, budynki itd. cieszą się nie słabnącą popularnością, dlatego też pojawia się ich coraz więcej na rynku. Jedną z lepszych, jaka pojawiła się w ostatnim czasie w sprzedaży jest z całą pewnością gra planszowa ZBUDUJ SWOJE MIASTO. To co po otwarciu pudełka od razu rzuca się w oczy to idealnie rozmieszczenie wszystkich elementów wykorzystywanych do gry. Ot niby taki szczegół, a jak bardzo cieszy oko.

Pudełko jest niewielkich rozmiarów, zatem nie zajmuje zbyt wiele miejsca i świetnie nadaje się do zabrania w podróż w celu umilenie wspólnie spędzanych wieczorów. Każde pudełko gry zawiera 110 kart oraz szczegółową instrukcję. Karty pomimo, że wykonane są bardzo minimalistycznie, bez zbędnych ozdobników są raczej przyjemne dla oka. Oczywiście zdarzą się te mniej ciekawe, jednak są to pojedyncze, mało przyciągające uwagę wyjątki. Każda z kart pełni dwie funkcję. Pierwsza z nich to środek płatniczy, druga to jest taka, że każda karta jest również odpowiednikiem jakiegoś budynku. Z racji tego bardzo często pojawiają się nie małe wątpliwości i trudne sytuacje, które wymagają logicznego myślenia oraz odpowiedniej strategii gry.

Co prawda gra nie trwa może za długo, jednak stanowi bardzo ciekawy i przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu, nie zajmując przy tym całego wieczoru, dlatego doskonale nadaje się do łączenia z innym i grami czy aktywnościami. Jedynym minusem i argumentem przemawiającym nieco na niekorzyść gry może być brak wyraźnej interakcji pomiędzy wszystkimi uczestnikami gry, dlatego też znajdzie się pewne grono osób dla których gra będzie nieciekawa nie dlatego, że jest źle wykonana czy ułożona. Po prostu nie lubią tego typu gier i korzystanie z nich nie przynosi im radości, a spędzanie czasu w granie w nie jest męką a nie przyjemnością. Punkty naliczane są dopiero po skończeniu każdej tury.

Zwycięzcą zostaje ten gracz, który szybciej osiągnie wymagane do zwycięstwa 50 punktów. Co niestety dla wielu stanowi poważny i rażący mankament gry, dlatego że zdarza się, że jeden z graczy osiągnie poziom kończący rozgrywkę, podczas gdy pozostali dopiero się rozkręcają i mają ochotę na dalszą rozgrywkę. Dlatego zawsze można zasady nieco nagiąć, ustalić je przed rozpoczęciem partii między sobą tak, by wszyscy byli zadowoleni i maksymalnie usatysfakcjonowani. Gra kosztuje około 40-50 złotych i nadaje się dla graczy powyżej 10 roku życia. Szybka, karciana gra nadająca się nawet do rozegrania podczas rodzinnego pikniku w parku. Dzięki szybkiej rozgrywce nie staje się uciążliwa i nużąca.

Ocena redakcji: 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *