Dixit Odyssey

Dixit Odyssey

Dixit jest grą, która już od początku wzbudzała swoim pojawieniem się bardzo duże zainteresowanie i ciekawość w jednym. To gra odwołująca się do naszej wyobraźni, która oferuje przede wszystkim zabawę. To ilustracje odkrywają tutaj kluczową rolę i wokół nich kręci się cała rozgrywka. Z pewnością wzruszą one niejednego fana planszówek. Autorem Dixit’u jest Jean-Louis Roubira, który stworzył ją z myślą o ludziach przechodzących ciężkie chwile w środowisku szkolnym a także poza nim.

To również gra dla tych, którzy mają jakiekolwiek zaburzenia osobowości – to narzędzie terapeutyczne. Sprawi, że komunikacja z otoczeniem będzie jeszcze przyjemniejsza i łatwiejsza, ludzie zbudują mocniejsze więzi między sobą i będą lepiej się rozumieć.
Do istna podróż do marzeń i snów. Przed rozgrywką gracze dostają losowe karty. Następnie narrator wybiera jedną kartę, nie pokazuje jej i wypowiada swoje skojarzenie co do swojej karty. Skojarzenie może być słowem, zdaniem lub innym wyrażeniem. Można użyć nawet tytułu filmu, piosenki itd.

Gracze muszą wyszukać pośród swoich taką, która pasuje najbliżej do słów wypowiedzianych przez narratora. Za odgadnięcie zyskuje się punkty. Gra się do puli trzydziestu punktów. Możemy jednak przedłużyć rozgrywkę i zmieniać narratora kilka razy.

To gra drużynowa, dla 6-12 graczy. Tylko jedna z kart jest kluczem to wypowiedzianego zdania. Nie możemy dać się złapać w pułapki zastawione przez innych graczy. Możemy dać się ponieść wyobraźni, odkrywając ciekawy, zaczarowany świat. Karty należy sprytnie zakrywać i nie dać się nakryć. Po kilku takich rozgrywkach u pacjentów z zaburzeniami zaobserwowano poprawy, co znaczy że gra spełnia swój cel, jakim jest podłoże terapeutyczne i pedagogiczne.
W pudełku znajdziemy planszę, 84 karty, 12 tabliczek do głosowania, 24 znaczniki, 12 drewnianych pionków a także instrukcję. To idealna opcja na spędzenie czasu w dużym gronie znajomych, rodziny czy na wycieczkach i koloniach. Szata graficzna z pewnością zaskoczy niejednego. Karty są bardzo malownicze i zaskakujące. Rysunku przeniosą nas w zupełnie inny świat, przynosząc nam przy tym najróżniejsze skojarzenia. Estetyka wypada więc naprawdę dobrze. Zasady są banalnie proste a sama gra jest bardzo rozrywkowa. Z każdą kolejką rozgrywka zaczyna się rozkręcać i przynosi nam coraz więcej uśmiechu. Najbardziej wciąga wymyślanie skojarzeń i odgadywanie ich, co wcale nie jest prostą sprawą. Jeśli szukamy więc czegoś nieskomplikowanego, o prostych i jasnych zasadach, gra nadaje się do tego idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *