Recenzja gry Pięć Klanów

Pięć Klanów

Pięć Klanów jest grą strategiczną. Podczas wyżej wymienionej gry, gracze będą musieli podejmować wiele różnych istotnych decyzji, które generalnie wymagają od nich znacznie więcej niż od klasycznych gier typu ,,worker-placement”.

Dzieje się tak z tego względu, iż tym razem robotnicy znajdują się od początku na odpowiedniej planszy, a zadaniem graczy jest ich sprawne oraz bardzo efektywne przemieszczanie po niej. Pięć Klanów jest to zdecydowanie gra z bardzo wysoką jakością różnych komponentów, posiada ona również ciekawą szatę graficzną.

Poza tym, wyżej wymieniona gra posiada bardzo jasną oraz przejrzystą instrukcję i mechanikę, która oferuje wiele dróg prowadzących od razu na sam szczyt, wprost do zwycięstwa. Warto również mieć na uwadze fakt, iż przemieszczanie pionków nie tylko wpływa na to, czy się otrzymuje dane punkty, ale również zmienia ustawienie planszy dla przeciwników.

Zazwyczaj trzeba zastanowić się nad tym faktem, czy warto zrobić coś dla siebie, dla swojej drużyny, czy tym razem zrobić coś warto przeciwko innym przeciwnikom. Zdecydowanie jest to gra strategiczna, gdzie trzeba przemyśleć każdy następny ruch.

Pięć Klanów jest to niezwykle ciekawa oraz interesująca gra, którą zaprojektował sam Bruno Cathala, mający na swoim koncie wiele rewelacyjnych tytułów. Wyżej wymieniona gra może stanowić wspaniałą zabawę zarówno dla młodszego gracza jak i dla starszego pokolenia.

Pięć Klanów nie jest zdecydowanie bez powodu uznawane za jeden z planszowych hitów ostatnich lat. Wyżej wymieniona gra zdobyła liczne nagrody, które są jak najbardziej w pełni zasłużone. Cechy szczególne wyżej wymienionej gry strategicznej są następujące:

  1.  bardzo wysoka jakość komponentów,
  2. ciekawa oraz niebanalna oprawa graficzna,
  3. bardzo przydatne karty pomocy,
  4. proste oraz logiczne zasady dla wszystkich zrozumiałe,
  5. ciekawa mechanika poruszania się po planszy,
  6. świetna zabawa dla kilku osób grających,
  7. nie występuje jedna droga prowadząca do zwycięstwa,
  8. angażująca, ciekawa oraz strategiczna zabawa.

Ocena redakcji: 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *